Aktivity

„Vianočný talent“ – čarovné predvianočné obdobie, ktoré v našom internáte začalo Mikulášom, vianočným tvorením, zdobením stromčeka, výzdobou internátu, zhotovením vianočných pohľadníc a nepečených koláčikov, vyvrcholilo 20.12.2022 súťažou „Vianočný talent“, v ktorej žiaci predviedli svoje talenty v speve, tanci, recitácií, kreslení a v iných tvorivých zručnostiach.

Na 1. mieste sa umiestnila Monika S. v moderovaní, v speve a tanci, 2. miesto  si odniesol Patrik V. za stand-up vystúpenie a 3. miesto získala Viktória M. za vianočnú koledu. Výhercovia súťaže boli odmenení vecnými cenami, ale aj ostatní súťažiaci si našli malý darček pod stromčekom a na stole vianočné pohostenie, ktoré pripravili spolu s p. vychovávateľkami. Vianočné posedenie s koledami a vianočnou diskotékou bolo príjemné zavŕšenie kalendárneho roka.

Prajeme Vám všetkým šťastné a veselé Vianoce a úspešný nový rok 2023. 😊

Mikuláš 2022 – žiaci školského internátu boli po celý rok dobrí :), preto aj k nim zavítal Mikuláš a odmenil ich sladkými dobrotami 🙂
December 2022 – zvianočnieva sa aj na našom školskom internáte. Zapálením prvej adventnej sviečky aj u nás zavládla vianočná atmosféra – žiaci spolu s vychovávateľkami vyrábajú vianočné ozdoby a dekorácie na skrášlenie internátu. 🙂

        

20.október – Medzinárodný deň stromov – v tento deň sme so žiakmi diskutovali o dôležitosti lesov pre život na Zemi. Dnes, keď odborníci aj široká verejnosť na celom svete intenzívne diskutuje o otázke klimatickej zmeny, je preto nevyhnutné aby sme vedeli prečo treba stromy chrániť. Pri vychádzke do okolia internátu, sme okrem spoznávania jednotlivých druhov stromov, zbierali prírodný materiál (listy, kôra, plody), z ktorého žiaci vyrobili svietniky, ktoré nám v interiéri internátu pomohli dotvoriť jesennú atmosféru.

 

 

 

 

 

16.októbra si každoročne pripomíname Svetový deň zdravej výživy, ktorý nám chce zdôrazniť, že jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú sa často zabúda. Dnešná populácia žije príliš rýchlo a pri stravovaní robí chyby, preto tento deň dáva dôraz na potrebu zdravého stravovania a vyzýva k zdravému životnému štýlu.

Žiaci školského internátu si spolu s p. vychovávateľkami pripravili zdravý jablkovo-mrkvový šalát z bio potravín. Zároveň sa zábavnou formou diskutovalo o význame zdravej stravy.

Výsledok spoločnej práce všetkým chutil. 😊

 

 

 

 

 

 

 

Grilovačka 2022 – po dvojročnej pandemickej prestávke sme opäť nadviazali na tradíciu májovej grilovačky. Žiaci zo školského internátu spolu s vychovávateľkami pripravili v príjemnom prostredí átria našej školy veselé popoludnie spojené s grilovaním klobások, s občerstvením, s dobrou hudbou a najmä s dobrou náladou. Svoje praktické zručnosti, nadobudnuté na odbornom výcviku, využili nielen žiaci z odboru kuchár, cukrár, ale všetci zúčastnení, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k vydarenému priebehu tejto akcie.

     

Deň matiek – druhá májová nedeľa je každý rok venovaná všetkým mamám. Tento deň je ideálny na to, aby sme si pripomenuli, čo všetko pre nás mamy robia a zároveň im za všetko poďakovali. Možnosti, ako povedať obyčajné „ďakujem“ neobyčajným spôsobom, je veľa. Žiaci v našom školskom internáte vyrobili pre svoje mamky, tety… ďakovné pozdravy, do ktorých vpísali svoje poďakovania. 😊

 

 

 

 

 

 

 

 

22.apríl – Deň Zeme sme si so žiakmi zo školského internátu pripomenuli priamo v praxi výsadbou jahôd v školskom areáli a podvečer aj teoreticky formou ekokvízu. Víťazmi boli všetci zúčastnení žiaci, pretože dokázali byť nielen súťaživí, ale pri praktickej činnosti pracovať ako jeden zohratý kolektív a urobiť niečo užitočné pre prírodu, pre školu a v konečnom dôsledku najmä pre seba. 😊